11.11.2019 - Narodowe Święto Niepodległości

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk - święto ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja , której celem jest edukacja na temat mycia rąk. W obchodach pierwszego Światowego Dnia Mycia Rąk wzięło udział ponad 200 milionów dzieci z 86 krajów i 5 kontynentów.

We wszystkich klasach nauczyciele wyjaśniali uczniom jak ważne jest dokładne mycie rąk - przyczynia się ono do ograniczenia przypadków biegunki o ok. połowę, a infekcji dróg oddechowych o ok. 25%

Wg danych na rok 2012 co roku 3,5 miliona dzieci do roku 5 życia umierało z powodu powikłań wynikający z nie mycia rąk - głównie biegunka i infekcje górnych dróg oddechowych. Wg informacji podanych w 2016 r. liczba ta wynosi ok. 2 milionów. Właściwa higiena dłoni i rąk na co dzień, zarówno w szkole, domu czy miejscu pracy, ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa i jest najprostszym sposobem, by uchronić nas chociażby przed drobnoustrojami.

Po wysłuchaniu tych informacji w wyznaczonych godzinach uczniowie udawali się do łazienek i wspólnie dokładnie umyli ręce.